جدال لفظی همراه اول و شاتل ، 82 درصد کاربران تلفن همراه از سرویس‌های خود راضی نیستند

شالتل و همراه اول

جدال لفظی همراه اول و شاتل ، 82 درصد کاربران تلفن همراه از سرویس‌های خود راضی نیستند

اپراتور مجازی یکی از داغ ترین بحث هایی است که این روز ها در فضای ICT کشور به آن پرداخته می شود. تا کنون شرکت های بسیاری جهت فعالیت در قالب MVNO تمایل نشان داده اند و پیش بینی می شود با ورود این بازیگران جدید، عرصه رقابت با تحولاتی اساسی روبرو گردد و کاربران در نهایت حق انتخاب سرویس های متنوع تری را داشته باشند.

شرکت شاتل نیز یکی از مجموعه هایی است که برنامه های بسیاری را جهت فعالیت به عنوان یک اپراتور مجازی در سر می پرواند. این شرکت که به خوبی از بازار رو به رشد تلفن همراه در ایران آگاه است، قصد دارد در آینده با تمرکز بر روی ارائه سرویس های متنوع، فعالیت خود در قالب MVNO را آغاز نماید.

بر همین اساس جالب است بدانید که حرف های اخیر محمد میرطاووسی، عضو هیئت مدیره شاتل، در کنگره سالیانه شبکه های MVNO در لندن، حاشیه هایی را در بر داشته است. در ادامه مطلب با هزارسو همراه باشید.

میرطاووسی در قسمتی از صحبت های خود در کنفرانس مذکور، چنین گفته است:

«براساس نظرسنجی های انجام شده بیش از 82 درصد از کاربران تلفن همراه ایران از سرویس‌های خود راضی نیستند. براساس نتایج یک نظرسنجی، بیش از 41 درصد از کاربران همراه اول به مهاجرت به سمت ایرانسل و رایتل تمایل دارند که بیشتر آنها مشترکان با متوسط درآمد بالا هستند که به دنبال برخورداری از سرویس های مطلوب هستند.»

این صحبت های میرطاووسی اعتراض همراه اول را در بر داشته و باعث شده تا روابط عمومی این اپراتور، بیانیه زیر را در قالب پاسخی به این ادعا، در اختیار رسانه ها قرار دهد:

«به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی انتشار خبری در وبسایت شاتل به نقل از عضو هیأت مدیره آن شرکت، مبنی بر تمایل ۴۱درصد از کاربران همراه اول به مهاجرت به سمت سایر اپراتورها، اپراتور اول تلفن همراه کشور اعلام کرد یقیناً این ادعا نادرست بوده و با نتایج نظرسنجی های متعدد صورت گرفته مغایر است.

همراه اول در بیانیه خود اعلام داشته این اپراتور در بازه های زمانی منظم، اقدام به نظرسنجی های علمی از تمامی کاربران تلفن همراه و بخصوص مشترکین خود می کند و نتایج این نظرسنجی ها با ادعای مذکور کاملاً مغایر است و در شمار ادعاهایی قرار می گیرد که در راستای تخریب برندهای بزرگ طراحی می شوند.

همراه اول در پایان بیانیه خود، با اشاره به سهم خواهی ها و آمال مدعیان اپراتوری مجازی تلفن همراه، ضمن احترام به مذاکرات شاتل با دیگر اپراتورهای تلفن همراه، خواستار رعایت صداقت، منطق و انصاف در اظهارنظرها شد.»

پس از انتشار این بیانیه از سمت همراه اول، روابط عمومی شاتل نیز مجدد دست به کار شده و مطلب زیر را برای رسانه ها ارسال نموده است:

«گروه شرکت‌های شاتل ضمن ابراز تشکر از توجه شرکت ارتباطات سیار ایران، به اطلاع می‌رساند تمامی اطلاعات ارایه شده از سوی یکی از مدیران شاتل در کنفرانس شبکه‌های MVNO، براساس نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته و منتشر شده در رسانه‌های عمومی، منعکس شده و تمامی اطلاعات بدون کوچکترین دخل و تصرفی ارایه شده است. شاتل هیچ‌گونه تصرفی در شیوه برگزاری، تحلیل و یا نتایج این نظرسنجی ها نداشته است. نظرسنجی مورد اشاره عملا تنها نظرسنجی منتشر شده در این بخش به حساب می‌آید و نتایج آن در سایت‌های خبری مختلفی همچون تابناک منتشر شده و در دسترس است.»

منبع:digiato

دیدگاهتان را بنویسید