دلیل وجود فایروال در اکسس پوینت ها

دلیل وجود فایروال در اکسس پوینت ها

دلیل وجود فایروال در اکسس پوینت ها

بعضی از شرکتها اقدام به قرار دادن قابلیت فایروال لایه 2 در اکسس پوینتهای خود میکنند. در واقع وجود این قابلیت برای شبکه های عمومی الزامی نیست چون تمامی ترافیک شبکه ، از طریق اکسس پوینتها به Gateway و یا Controller فرستاده میشود و در آنجا میتوان با استفاده از فایروال ترافیک را مدیریت نمود.
ایده اصلی وجود فایروال در خود اکسس پوینت ، جلوگیری از ترافیکهای اضافی در شبکه WiFi است. کلاینت ویندوزی زمانی که به شبکه WiFi متصل میشوند ، برای بعضی از سرویسها اقدام به ارسال broadcast و Multicast میکنند که در شبکه کابلی ایرادی ندارد، ولی در شبکه WiFi به دلیل محدودیت در Bandwidth ایراد دارد.
(چون در شبکه WiFi، عملا broadcast و Multicast با مفهوم آن در شبکه کابلی متفاوت است، تقریبا همه ترافیکها Unicast میشوند…!)

وجود فایروال بر روی یک اکسس پوینت ، قابلیت مناسب و کاربردی میباشد و به مدیر شبکه امکان میدهد تا ترافیک های ناخواسته را از همان ابتدای ورود به شبکه Drop کند و اجازه اتلاف منابع RF را ندهد. شرکتهایی مانند 4IPNet که دارای کنسولهای نرم‌افزاری قویتری هستند ، روی این قابلیت مانور زیادی داده اند ، اما بعضی از دیگر شرکتها که بیشتر به سخت افزار بها داده اند ، سعی میکنند تا با انتقال ترافیک به کنترلر ، در آنجا این کار را انجام دهند.

منبع:کانال وایرلس تک

دیدگاهتان را بنویسید