دی‌لینک DSL-۲۲۴: ارزان‌ترین مودم روتر +ADSL۲ و +VDSL۲ در بازار ایران

دی‌لینک DSL-۲۲۴: ارزان‌ترین مودم روتر +ADSL۲ و +VDSL۲ در بازار ایران

دی‌لینک DSL-۲۲۴: ارزان‌ترین مودم روتر +ADSL۲ و +VDSL۲ در بازار ایران

در حالی شاهد ارایه سرویس‌های اینترنت VDSL از سوی مخابرات هستیم که در بازار ایران تنوع زیادی در مودم‌های VDSL وجود ندارد.

غالب مودم‌های ADSL/VDSL بازار ایران گران‌قیمت هستند و برای خریدشان باید هزینه‌ای بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان متحمل شد. بهترین مودم روترهای بازار مانند ایسوس RT-AC۸۸U قیمتی نزدیک به ۲ میلیون تومان دارند.

مطمئنا کاربران خانگی این مقدار پول ندارند که برای خرید یک مودم هزینه کنند و اگر داشته باشند؛ بهتر است برای خرید سرویس و حجم و سرعت اینترنت پس‌انداز کنند تا اینکه بخواهند پای یک دستگاه بدهند.

به علاوه، کاربران خانگی معمولا به وای‌فای چند گیگابیت و تعداد زیاد درگاه‌های اترنت نیاز ندارند و به دنبال یک مودم روتر معمولی با پشتیبانی از اتصالات VDSL هستند.

 

دی‌لینک DSL-۲۲۴: ارزان‌ترین مودم روتر +ADSL۲ و +VDSL۲ در بازار ایران

 

دستگاه دی‌لینک DSL-۲۲۴ یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین مودم روترهای VDSL در بازار ایران است. قیمت این دستگاه در هنگام نوشتن این مطلب با در نظر گرفتن آشفتگی بازار شبکه ایران به خاطر ماجرای ارز، قیمتی حدود ۲۱۰ هزار تومان دارد. البته، در برخی سایت‌ها تا ۲۳۰ هزار تومان هم به فروش می‌رسد.

 

بهترین گزینه برای کم‌توقع‌ها

دی‌لینک DSL-۲۲۴ مودم روتری N۳۰۰ است؛ یعنی قادر به راه‌اندازی یک شبکه بی‌سیم وای‌فای روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز با سرعت حداکثری و اسمی ۳۰۰ مگابیت است. خوب، چنین وای‌فای برای خانه‌ای با یکی دو کاربر کافی به نظر می‌رسد.

این دستگاه از هر دو استاندارد و پروتکل +ADSL۲ و +VDSL۲ پشتیبانی می‌کند و بالاترین سرعت ممکن روی این کانکشن‌ها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. حداکثر سرعت دانلود روی این دستگاه ۲۴ مگابیت بر ثانیه است.

 

 

از چهار درگاه شبکه اترنت LAN صد مگابیتی سود می‌برد که البته یک درگاه WAN هم می‌تواند باشد. همین‌طور؛ یک درگاه RJ۱۱ برای اتصال کابل تلفن و استفاده از اینترنت ADSL دارد.

به دو آتتن خارجی ۵ دسی‌بل مجهز است که می‌تواند نقطه امیدواری برای کاربران وای‌فای باشد تا از سرعت و پوشش‌دهی بهتری سود ببرند. این آنتن‌ها قابل جدا شدن و تعویض با آنتن‌های قوی‌تری هم هستند.

مودم روتر DSL-۲۲۴ با منبع برق تغذیه می‌کند و باتری ندارد. از کلیدهای WPS در کنار کلیدهای WLAN و RESET سود می‌برد. کاربران در هنگامی که نیاز به وای‌فای نداشته باشند؛ می‌توانند با کلید WLAN این قابلیت را خاموش کنند تا هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی شود و هم امواج رادیویی بدون استفاده‌ای در محیط اطراف پخش نشود.

 

دی‌لینک DSL-۲۲۴: ارزان‌ترین مودم روتر +ADSL۲ و +VDSL۲ در بازار ایران

 

نظرات کاربران نشان می‌دهد این مودم روتر خیلی روان و خوب کار می‌کند. سرعت دانلود روی کانکشن ADSL و VDSL رضایت‌بخش است و منوها و پنل مدیریتی ساده‌ای دارد.

حرف آخر اینکه اگر کاربری هستید که اکنون به مودم VDSL نیاز دارید ولی قابلیت‌های وای‌فای مانند دو بانده بودن یا سرعت بالا برایتان اهمیت ندارد؛ دستگاه دی‌لینک DSL-۲۲۴ می‌تواند بهترین انتخاب شما در بازار فعلی ایران باشد.

مودم دی‌لینک DSL-۲۲۴ موجود در فروشگاه آنلاین هزارسو

مودم روترهای بعدی در این بازار قیمت‌هایی بالای ۴۰۰ هزار تومان دارند.

منبع:شبکه چی

تلگرام هزارسو

دیدگاهتان را بنویسید