راهنمای خرید دوربین‌های وایفای دی-لینک

راهنمای خرید دوربین‌های وایفای دی-لینک

راهنمای خرید دوربین‌های وایفای دی-لینک

امکان حضور فیزیکی در منزل یا کسب‌وکار آن‌هم به‌صورت همیشگی امری غیرممکن است، بنابراین بهترین کار استفاده از دوربین‌های وایفایی است که بررسی لحظه‌ای را از هر دستگاهی امکان‌پذیر سازد.
برخلاف نسل قبلی دوربین‌های امنیتی، در دوربین‌های امروزی مانند دوربین‌های تحت شبکه، دوربین‌های کلاود یا دوربین‌های وایفای نیازی به سیستم تلویزیونی و کابل‌کشی وجود ندارد. در عوض از طریق وایفای یا کابل به شبکه خانگی موجود متصل می‌شوید. پس از برقراری اتصال نیز از هر کامپیوتری متصل به شبکه می‌توانید دسترسی به مشاهده زنده تصاویر ویدئویی داشته باشید. سیستمی که با هر دستگاهی سازگار بوده و می‌توانید از طریق مرورگر وب، گوشی هوشمند یا تبلت همه‌چیز را کنترل کنید.
دوربین‌های وایفای راه‌کار کاملی برای صاحبان منازل، کسب‌وکارها، کنترل حیوانات خانگی، مراقبت از والدین و… است تا بتوانند بر همه‌چیز نظارتی همه‌جانبه داشته باشید. به‌منظور کمک به خریدی مناسب و کسب اطلاعات کامل از قابلیت‌های دوربین وایفای مواردی را باید در نظر بگیرید که در ادامه به شرح آن پرداخته‌ایم.

دوربین‌های وایفای برای تأمین کلیه نیازها
اکثریت صاحبان منازل نیاز به سیستم نظارتی دارند که بتوان با هزینه کم و به‌آسانی آن را تهیه کرد. صاحبان کسب‌وکار به دوربین‌هایی علاقه‌مندند که قابلیت‌های پیشرفته‌ای در اختیارشان قرار داده و با سیستم امنیتی موجودشان سازگاری داشته باشد. دوربین‌های تحت شبکه بر اساس این نیاز کاربران به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

دوربین‌های خانگی
دوربین‌های حرفه‌ای

 

 

دوربین‌های خانگی:
این دوربین‌ها در ابعاد کوچک و بسیار مقرون‌به‌صرفه برای کاربران خانگی طراحی‌شده است. به‌آسانی راه‌اندازی می‌شوند، کار کردن با آن‌ها نیز ساده است و تنها با فشار یک دکمه به شبکه وایرلس متصل می‌شوند. ویژگی‌های کلیدی شامل موارد زیر هستند:

قابلیت بیسیم و ابعاد ظریف برای قرارگیری در هر موقعیت مکانی؛
هزینه پایین به‌نحوی‌که به‌راحتی بتوان منطقه بیشتری را تحت پوشش قرار داد؛
امکان بررسی دوربین از مرورگر وب، آیفون، اندروید، ویندوز یا تبلت.

 

 

راهنمای خرید دوربین‌های وایفایدوربین‌های حرفه‌ای:
این دوربین‌ها نسبت به سطح اولیه گران‌تر هستند اما قابلیت‌های بیشتری دارند مانند امکان سازگاری با آلارم های اختصاصی و سنسورها. ویژگی‌های کلیدی شامل موارد زیر هستند:

طراحی‌شده برای نصب همیشگی و بادوام؛
امکان اتصال کابلی و بیسیم؛
خروجی آلارم و سیستم‌های کنترل دسترسی.

قابلیت‌ها
همه دوربین‌ها با شیوه‌ای مشابه کار نمی‌کنند یا قابلیت‌های یکسانی ارائه نمی‌دهند. در این بخش مهم‌ترین این ویژگی‌ها معرفی گردیده‌اند.

دسترسی وب
برخی دوربین‌ها برای دسترسی به خروجی ویدئویی نیاز به نرم‌افزاری دارند که تنها بر روی کامپیوتر قابل‌نصب است. برخی دیگر مانند دوربین‌های وایفای دی-لینک سازگاری بیشتری داشته و از طریق مرورگر وب می‌توان آن‌ها را مشاهده نمود؛ بنابراین هم به‌صورت محلی و هم به‌صورت ریموت از هر کامپیوتری متصل به اینترنت می‌توان دوربین‌ها را تحت کنترل داشت.

 

راهنمای خرید دوربین‌های وایفای

 

اتصال وایفای
با دوربین‌های بیسیم هیچ نقطه‌ای از چشم شما دور نمی‌ماند حتی در مناطقی که خارج از دید هستند. به‌آسانی راه‌اندازی شده و با اتصال به شبکه موجود می‌توانید از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.

راهنمای خرید دوربین‌های وایفای

 

اپلیکیشنهای موبایل
برای کنترل تصاویر از طریق موبایل نیاز به دوربینی دارید که امکان مشاهده زنده را از تبلت یا گوشی هوشمند فراهم کند. رابط کاربری موبایل دی-لینک اپلیکیشنی رایگان با نام mydlink™ Lite می‌باشد که برای آیفون، اندروید و اپل موجود است. این اپلیکیشن امکان نظارت بر منزل یا محل کار را فراهم کرده و می‌توانید فرزندان، حیوانات خانگی و وسایلتان را از هرجایی توسط وایفای، 3G یا 4G تحت نظر داشته باشید.

تشخیص حرکت
می‌توانید تنظیمات را به نحوی انجام دهید که در صورت تشخیص هرگونه حرکت ضبط گردند. با این کار علاوه بر صرفه‌جویی در ظرفیت ذخیره‌سازی می‌توانید اطلاعات دقیقی ازآنچه می‌خواهید در اختیار داشته باشید. درصورتی‌که تمایل به ضبط تصاویر دارید دوربینی را انتخاب نمایید که امکان تشخیص حرکت بر روی آن فعال بوده و با تعیین زمان‌بندی، آن‌ها را مستقیماً بر روی کارت حافظه ذخیره کنید.

تشخیص حرکت پیشرفته
برخی دوربین‌ها برای تعیین حرکت در روز و شب دارای قابلیتی با نام PIR هستند که با استفاده از تغییرات حرارتی مادون‌قرمز هرگونه حرکتی را تشخیص می‌دهند. این کنترل در شب برای به‌کارگیری در محیط‌های کم‌نور مناسب است.
مدل‌های پیشنهادی: DCS-2630L , DCS-5222L

 

راهنمای خرید دوربین‌های وایفای

 

دید در شب
بعضی از دوربین‌های وایفای با روشن کردن نقاط کم‌نور یا تاریک، دید واضحی در اختیارتان قرار می‌دهند تا بتوانید هر آنچه در شب یا روز اتفاق می‌افتد را کنترل کنید. این قابلیت که با نام دید در شب شناخته میشود از چشم انسان پنهان است؛ درصورتی‌که دوربین‌ها حتی در تاریکی مطلق هم می‌توانند تصاویر واضحی نمایش دهند.

تشخیص صدا
برای آن‌هایی که می‌خواهند در زمان مسافرت یا عدم حضورشان در منزل مراقب عزیزانشان باشند تشخیص صدا قابلیتی است که باید در هنگام خرید در نظر داشته باشند. با دریافت ایمیل‌ها و هشدارهای خودکار در هنگام تشخیص صدا برای منطقه‌ای معین می‌توانید همواره نظارت کاملی بر محیط داشته باشید.

 

 

شیار کارت حافظه برای ضبط محلی
گاهی اوقات علاوه بر مشاهده زنده به ضبط تصاویر ویدئویی نیز نیاز دارید. کلیه دوربین‌های دی-لینک امکان ذخیره تصاویر را بر روی دستگاه‌های ذخیره‌ساز دارند اما برای استفاده یکپارچه شیار کارت حافظه‌ای بر روی دوربین‌ها قرار داده شده تا بتوان آن‌ها را مستقیم بر روی کارت microSD ذخیره کرد و از هرجایی با استفاده از اپلیکیشن mydlink و یا ورود به سایت mydlink همه‌چیز را تحت نظر داشت.
ضبط تصاویر محلی کلیه امکانات کلاود را در اختیارتان می‌گزارد با این تفاوت که هزینه‌ای در بر نداشته و با مشکلات پهنای باند روبرو نخواهید شد. دوربین‌های دی-لینک با شیار کارت حافظه و فشرده‌سازی بهینه تصاویر ویدئویی H.264 امکان ضبط تصاویر را تا 5 برابر سریع‌تر در مقایسه با MJPEG فراهم می‌کند.

 

 

دوربین‌های محبوب دی-لینک
انتخابی همسان با نیازهای خود داشته باشید
با در نظر گرفتن نیازها و بررسی دوربین‌های تحت شبکه مدل دلخواه خود را انتخاب نمایید.

 

 

دوربین‌های خانگی کلاسیک
اگر به‌تازگی وارد دنیای دوربین‌های تحت شبکه شده باشید و بخواهید دوربینی مقرون‌به‌صرفه و مبتنی بر نیازهای خود تهیه کنید باید مدلی انتخاب کنید که با به‌کارگیری روشنایی مادون‌قرمز تصویر واضحی در روز و شب در اختیارتان قرار دهد و قابلیت تشخیص حرکت پیشرفته برای دریافت هشدارها را در صورت وجود هرگونه حرکتی برایتان فراهم کند.
مدل‌ پیشنهادی: HD Wi-Fi Camera (DCS-936L)

 

دوربین 180 درجه
می‌خواهید همواره بر فعالیت‌های روزانه منزل خود نظارت داشته باشید، با لنزهای 180 درجه می‌توانید تمام اتاق را با دوربین وایفای مشاهده نمایید که آن را به انتخابی ایدئال برای مکان‌های وسیع و فضاهای باز تبدیل می‌کند. با سنسورهای تشخیص حرکت و صدا و وضوح 1080p HD با خیالی آسوده به کارهای خود بپردازید.
مدل پیشنهادی: Full HD 180-Degree Wi-Fi Camera (DCS-2530L)

 

راهنمای خرید دوربین‌های وایفای

Pan/TiltPan/Tilt

قابلیت Pan/Tilt (حرکت در جهت عمودی و افقی) و دید در شب نمای کاملی از همه عزیزانتان در اختیارتان قرار می‌دهد و این دوربینی است که مناسب شماست.
مدل پیشنهادی: HD Pan & Tilt Wi-Fi Camera (DCS-5030L)

منبع:ایزی

تلگرام هزارسو

دیدگاهتان را بنویسید