نشانه هایی که سازمان شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارد

نشانه هایی که سازمان شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارد

نشانه هایی که سازمان شما نیاز به پشتیبانی شبکه دارد

راه اندازی و پشتیبانی شبکه کامپیوتری دغدغه همیشگی سازمان ها

شبکه کامپیوتری امروزه از ضروریات هر سازمانی به حساب می آید. با گسترش روز افزون استفاده مردم و سازمان ها از کامپیوترها و نیاز به تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاری منابع وهمچنین نیاز مدیران ارشد سازمانها برای اطلاع از آخرین وضعیت شبکه به منظور بررسی کارکرد و راندمان سازمان، نیاز به مدیریت و پشتیبانی شبکه کامپیوتری بیش از پیش احساس می شود.

راه اندازی شبکه های کامپیوتری در دنیای امروز راهی مناسب برای استفاده حداکثری از سیستم ها و اجزای آن است و به شما این اجازه را می دهد که تمام عملکرد های یک سازمان مانند ارتباطات، انتقال داده و ذخیره سازی را مدیریت کنید….

شبکه کامپیوتری چیست؟

به زبان ساده به مجموعه ای از کامپیوتر ها(حداقل دو و حد اکثر بی نهایت) که به منظور اشتراک گذاری منابع سخت افزاری و نرم افزاری به هم متصل میشوند، شبکه کامپیوتری گفته می شود.

منظور از اشتراک گذاری منابع نرم افزاری استفاده از برنامه هایی مثل اتوماسیون اداری، برنامه های حسابداری و نقشه کشی و … می باشد.

در مورد منابع سخت افزاری هم میتوان به پرینتر و … اشاره کرد.

شبکه کامپیوتری چیست؟

اتلاف زمان در غیاب شبکه کامپیوتری

قبل از بوجود آمده و استفاده از شبکه های کامپیوتری یکی از دغدغه های سازمان ها انتقال اطلاعات بود.

اگر کاربری قصد جابجایی اطلاعات را داشت مجبور به استفاده از حافظه های جانبی همراه بود که علاوه بر اتلاف زمان و انرژی خطر انتقال ویروس و بدافزار ها را افزایش می داد.

اتلاف زمان در غیاب شبکه کامپیوتری

مزایای استفاده از شبکه کامپیوتری

1- استفاده از منابع مشترک :

این شاید یکی از مهم‏‌ترین دلایل راه اندازی شبکه های کامپیوتری باشد.استفاده از منابع مشترک بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی

مزایای استفاده از شبکه کامپیوتری

2- کاهش هزینه :

به طور حتم امروزه یکی از دغدغه های اصلی هر مجموعه ای کاهش هزینه ها باشد. استفاده از شبکه کامپیوتری راهی مناسب برای این منظور است. به عنوان مثال دیگر لازم نیست برای تعداد زیادی کامپیوتر، پرینتر تهیه کنید. یک پرینتر به اشتراک گذاری شده برای سازمان شما کافی است.

3- امنیت اطلاعات :

با راه اندازی شبکه کامپیوتری و ذخیره یکپارچه اطلاعات دیگر نیازی به نگرانی در مورد از دست رفتن اطلاعات به علت خرابی و یا حذف اطلاعات وجود ندارد.

اطلاعات مهم و ضروری همگی در سرور نگهداری و از آنها پشتیبان تهیه خواهد شد.

3- امنیت اطلاعات :

4- ارتباط سریع کارکنان با یکدیگر :

شبکه های کامپیوتری باعث از بین بردن فاصله ها شده است !! سیستم های مستقر در کارخانه، دفتر مرکزی و شعب همگی با یک ارتباط امن به تبادل اطلاعات می‌پردازند.

خدمات شبکه را میتوان شامل مجموعه خدماتی دانست که در حوزه ی شبکه های کامپیوتری قابل ارائه می باشد. این فعالیت ها میتواند از مراحل اولیه مانند بررسی و آماده سازی بستر زیرساخت به منظور راه اندازی شبکه های کوچک، متوسط و بزرگ، داکت و کابل کشی ، جانمایی و نصب رک و در مجموع خدمات پسیو شبکه، تا کارهایی مانند راه اندازی سرویس های اولیه و مورد نیاز شبکه مانند نصب و پیکربندی اکتیو دایرکتوری،دامین کنترلر، فایل سرور، میل سرور و سایر سرویس های مورد نیاز شبکه در نظر گرفت.

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و نیاز به استفاده از سرویس های شبکه برای سازمان ها و ادارات کوچک و بزرگ بحث خدمات شبکه یک دغدغه مهم برای مدیران تبدیل شده است.

هزارسوی شبکه با بهره گیری از متخصصان متعهد، با تجربه و دارای مدارک بین المللی بر آن است تا بهترین و به روز ترین خدمات را متناسب با نیازهای سازمان های مختلف ارائه نماید.

آیا سازمان و مجموعه ما به شبکه نیاز دارد؟

به طور کلی در هر مجموعه ای که بیش از یک کامپیوتر وجود دارد و نیاز به اشتراک گذاری اطلاعات می باشد استفاده از شبکه های کامپیوتری ضروری به نظر می رسد.

ضمن اینکه اشتراک گذاری منابع سخت افزاری مانند پرینتر ، اسکنر و …. یکی دیگر از دلایل راه اندازی شبکه در مجموعه و یا سازمان شما می در حالی که یک کامپیوتر به تنهایی می تواند مفید و کارا باشد، چندین رایانه به صورت شبکه، کارایی به مراتب بیشتر و بهتری خواهند داشت.

صرفه جویی در منابع و تجمیع و کنترل اطلاعات از اهداف اصلی راه اندازی شبکه کامپیوتری می باشد.

آیا سازمان و مجموعه ما به شبکه نیاز دارد؟

طراحی و راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه نیاز به یک تیم تخصصی دارد. اشتباهاتی که ناشی ازعدم دانش کافی و یا تجربه یک گروه غیر حرفه ای میتواند ضرر های فراوانی برای سازمان شما ایجاد کند.

طراحی شبکه باید با توجه به نیازهای موجود و برنامه ریزی برای نیازهای آینده سازمان انجام گیرد.

طراحی شبکه کامپیوتری نیاز به تجربه و تخصص یک تیم حرفه ای دارد که چشم اندار مناسبی از سازمان شما داشته و با استفاده از تجربه خود بتواند نیاز های آینده شما را نیز در نظر بگیرد.

هزینه های سربار استفاده از یک شخص نابلد برای سازمان شما بسیار سنگین تر از استفاده از یک تیم تخصصی و با تجربه خواهد بود.

نکات فراوانی راجع به طراحی شبکه های کامپیوتری وجود دارد که در اینجا به طور مختصر به آنها اشاره می شود.

برای طراحی شبکه نیاز به شناخت کامل و جامع از محیط و تبیین اهداف راه اندازی شبکه می باشد. باید در نظر داشته باشیم هدف نهایی از اجرای یک شبکه رفع نیازهای آن مجموعه می باشد.

یک طراح حرفه ای نیاز به تجربه و دانش کافی دارد که بتواند با تلفیق علم و تجربه، دانسته های خود را در محیط واقعی پیاده سازی نماید. باید توجه داشت که طراحی یک شبکه کاملا منحصر به فرد بوده و کپی برداری از نمونه قبلی اشتباه می باشد زیرا هر شبکه محیز و نیاز های مربوط به خود را دارد.

برآورد مالی راه اندازی و پشتیبانی شبکه قبل از طراحی باید محاسبه گردد تا بیشترین بازدهی با مناسب ترین هزینه را داشته باشیم.

طراحی و راه اندازی شبکه

امروزه روابط برون‌‌سپاری در حوزه خدمات فناوری اطلاعات در سازمانهای محلی نه یک گزینه بلکه یک ضروت استراتژیک محسوب می‌شود تا سازمان‌ها بتوانند بر وظایف اصلی خود تمرکز نمایند و با کاهش هزینه‌های عملیاتی و ریسک فناوری، منابع برون سازمانی را در خدمت اهداف سازمانی خود قرار دهند.

یکی از مفاهیمی که در صنعت فناوری اطلاعات امروزه بسیار به چشم می خورد، مفهوم برون سپاری است.

برون سپاری را می توان به نوعی سپردن کار به کاردان درنظرگرفت.

در دنیایی که مدیران شرکتها و سازمانها مشتری مداری را سرلوحه خود قرار می دهند، تمرکز بر فعالیت اصلی سازمان از یک طرف و بهره گیری همه جانبه و مناسب از فناوری های اطلاعاتی به روز، آنها را به سمت برون سپاری IT سوق می دهد.

به عبارت دیگر، عمدتا شرکتهایی که فروش را پایان یک معامله فرض نکرده و به پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش که در نهایت رضایت هرچه بیشتر مشتریان را دربرخواهد داشت توجه می نمایند در این راستا گام برمی دارند.

در همین راستا، هزارسوی شبکه درصدد برآمده است با ارایه کلیه خدمات فناوری اطلاعات و پشتیبانی شبکه به عبارتی ارایه خدمات برون سپاری واحد IT شرکت ها، این واحد را با بهره گیری از تکنولوژیهای روز در خدمت هرچه بیشتر پشتیبانی فنی شرکت ها و مشتریان ایشان قراردهد.

برخی از مزایا برون سپاری واحد IT

برخی از مزایا برون سپاری واحد IT

کاهش هزینه های شرکت با حذف هزینه های استخدام کارمند مربوطه

صرفه جویی در زمان و منابع داخلی شرکت ها

تسریع در انجام کارهای پروژه ای در جهت توسعه و یا تغییر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات

تسریع در تغییر و سازماندهی مجدد ساختار سازمانی برای شرکت ها

انعطاف پذیری در دریافت خدمات : بدین معنا است که شرکت ها می توانند از تنوع خدمات و تخصص های شرکت های ارائه کننده خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده نموده و محدود به توان و میزان تخصص کارمندان IT خود نشوند

آسودگی خاطر و تمرکز بر کسب و کار اصلی : با برون سپاری پشتیبانی IT، مدیران شرکت ها دیگر دغدغه های IT را نخواهند داشت و می توانند با آرامش بیشتری به امور اصلی شرکت بپردازند.

بهره گیری از میزان بالا و تنوع تخصصی که نیروهای داخلی IT ندارند

استفاده ازبهترین تجربه های IT درهرصنف : ازآنجا که شرکت های ارائه کننده خدمات فناوری اطلاعات وارتباطات به شرکتهای مختلفی درهرصنف خدمات می دهند، لذا شناخت خوبی از نیازهای IT صنفها وراهکارهای مناسب تربرای آن‌ها خواهند داشت.

دسترسی به آخرین تکنولوژی: برون سپاری IT برای شرکت ها این امکان را فراهم می آورد که از طریق شرکت های ارائه کننده خدمات به آخرین و مناسب ترین تکنولوژی روز دسترسی پیدا کنند.

مراحل راه اندازی شبکه

بررسی و نیاز سنجی :

قبل از انجام هرکاری نیاز به جلسه با مدیر سازمان و بررسی نیازهای مدنظر می باشد. بررسی تعداد نودها، نوع شبکه، سخت افزارهای مورد نیاز و …. با توجه به بودجه و نیاز شما مرحله بعدی کار است. پس از این مرحله و ارائه گزارش به مدیران، نوبت به طراحی شبکه کامپیوتری می رسد .

طراحی شبکه با پایداری و راندمان بی‌نظیر :

پس از انجام بررسی کامل و دقیق نیازها نوبت به طراحی شبکه میرسد. دانش و تجربه نیاز ضروری در این بخش است. یکی از مشکلات اصلی افت سرعت و وجود تاخیر در ارتباطات یک سازمان و یا مجموعه ، عدم طراحی مناسب شبکه کامپیوتری آن است .

متخصصان هزارسو پس از سالها تجربه و دانش بروز در این زمینه اقدام به طراحی شبکه کامپیوتری شما با بهترین روش و کمترین هزینه و بالاترین راندمان خواهند نمود.

چشم انداز توسعه سازمان شما و توجه به نیاز های آینده شبکه از نکاتی است که در این طراحی به چشم خواهد آمد.

طراحی شبکه با پایداری و راندمان بی‌نظیر :

اجرا و پیاده سازی شبکه و تحلیل ارتباطات :

پس از انجام طراحی نوبت به اجرا می رسد. استفاده از نیروهای زبده و با تجربه به منظور اجرای بدون نقص و با کمترین هزینه برای سازمان شما قدم بعدی خواهد بود.

زیرساخت شبکه باید به گونه ای اجرا گردد که در آینده با کمترین مشکل و خرابی همراه باشد. ضمن اینکه اجرای کار به صورت استاندارد امکان خطایابی در آینده را آسان خواهد نمود.

مستند سازی از تمامی مراحل پیاده سازی شبکه کامپیوتری :

پس از اجرای کامل کار کلیه عملیات طراحی و اجرا به صورت مستند به کارفرما تحویل داده خواهد شد. مستند سازی شامل موارد زیر خواهد بود.

مستند سازی از تمامی مراحل پیاده سازی شبکه کامپیوتری :

1- نقشه محل استقرار سوپیچها، روترها، سرور ها و … به صورت کامل

2- نقشه راه های ارتباطی بین طبقات و ساختمان ها ،شامل نوع ارتباط ،شماره پورت متصل

3- لیست تعداد و مدل تجهیزات موجود در اتاق سرور مانند: سوپیچها ،روترها، مودم ها، سرور ها ،رک ها و تجهیزات ذخیره سازی

امنیت در شبکه کامپیوتری

امروزه با افزایش استفاده کاربران اینترنتی و آشنایی آنها با نرم افزار های نفوذ به شبکه های کامپیوتری و همچنین اهمیت نگهداری و حفاظت از اطلاعات سازمان ها، اهمت امنیت اطلاعات به مراتب بیش از گذشته احساس میشود.

عدم اطلاع و آشنایی برخی از کارکنان در مورد مسائل امنیتی راه را برای نفوذگران هموار کرده و آنها اقدام به سرقت و یا خرابکاری در شبکه سازمان شما خواهند کرد.

با توجه به انگیزه نفوذ در بین هکر ها، ابزارهای فراوان نفوذ، گسترش روزافزون ویروسها و وجود ضعف های امنیتی در سیستمها و برنامه های کاربردی اهمیت توجه به امنیت شبکه کاملا ضروری به نظر می رسد.

امنیت در شبکه کامپیوتری

نگهداری و پشتیبانی شبکه گام آخر اما بسیار مهم

بعد از طراحی و راه اندازی شبکه نوبت به نگهداری و پشتیبانی میرسد. همه ما میدانیم داشتن یک تیم پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار برای کسب‌وکار چقدر تأثیرگذار و مهم است و همچنین باعث افزایش کارآیی و بهره وری آن شرکت خواهد بود.

هزینه‌های ناشی از خسارات احتمالی و نداشتن یک تیم پشتیبان شبکه به مراتب بیشتر از هزینه‌های داشتن یک تیم پشتیبانی و نگهداری شبکه است

مانیتورینگ و تعمیر و نگهداری شبکه کامپیوتری و مشکلات نرم افزاری و سخت‌افزاری باید به‌صورت لحظه‌ای و مستمر انجام پذیرد.

ممکن است در ابتدا وجود هزینه های نگهداری برای سازمان بار مالی ایجاد نماید ولی با کمی دقت و بررسی متوجه خواهیم شد که پس از به وجود آمدن مسائل امنیتی و کامپیوتری خسارات به وجود آمده به‌مراتب هزینه‌های بیشتری خواهد داشت. ضمن اینکه در بسیاری از موارد حتی با صرف هزینه، خسارت وارده جبران نخواهد شد.

خدمات پشتیبانی شبکه نه تنها بر کل اینترنت، بلکه در تنظیم و مدیریت کردن شبکه‌هایی که آن را تشکیل می‌دهند نیزموثراست. برای تمامی مشاغل وجود کامپیوترها وسیستم ها امری حیاتی وضروریست، بنابراین صرف هزینه نگهداری و پشتیبانی برای این سیستم‌ها نیز ضروری میباشد.

شما میتوانید با انتخاب مناسب‌ترین هزینه نگهداری کامپیوتر، مشکلات شبکه‌های کامپیوتری خود را برطرف کنید و در هزینه‌های حل مشکلات سیستم‌های کامپیوتری صرفه جویی کنید.

تعرفه قرار داد پشتیبانی شبکه

شما با بستن قرارداد پشتیبانی شبکه می‌توانید به اهمیت پشتیبانی پی ببرید به این صورت که هم در زمان صرفه‎جویی کنید و هم زیرمجموعه خود را به عالی ترین شکل ممکن مدیریت کنید و ضمن جلوگیری از مشکلات در وقت و سرمایه نیزصرفه جویی کنید.

سرمایه گذاری ماهیانه برای پشتیبانی شبکه این امکان را به شما می‎دهد که هم هزینه نگهداری کامپیوترها و سرورها کمتر شود و همچنین از صرف هزینه بالا برای خرابی سیستم‌ها جلوگیری شود.

شما میتوانید با کمترین قیمت از خدمات پشتیبانی شبکه برای کسب و کار سازمان و یا شرکت خود استفاده کنید.

توصیه مدیران با تجربه برون سپاری این مسئولیت است. اکثر مدیران از سپردن این وظیفه به یک فرد و امضای قرارداد با او پشیمان هستند.

دلایلی زیادی برای این موضوع وجود دارد. استخدام یک فرد که به تمامی حوزه های IT سازمان شما تسلط کافی داشته باشد بسیار سخت به نظر میرسد.

مدیران سازمان ها به منظور افزایش کارآیی و کاهش هزینه های نگهداری نصب و پشتیبانی شبکه سازمان ، همیشه کیفیت بالای خدمات یک شرکت باتجربه و متخصص را به خدمات ارزان قیمت یک شخص ترجیح میدهند و به خوبی مطلع هستند که تخصص های فراوان امور خدمات نگهداری از شبکه به قدری حساس است که یک تیم حرفه ای و باتجربه باید به آن رسیدگی کنند نه یک شخص

هزارسو به لطف دانش فنی به روز و تجربه فراوان که حاصل بیش از 10 سال تجربه در این حوزه می باشد آماده ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها می باشد. سابقه درخشان مجموعه هزارسو در راه اندازی و پشتیبانی شبکه و رضایت سازمان های طرف قرارداد دلیلی محکم برای مدیران زبده جهت برون سپاری شبکه به این مجموعه می باشد.

هزارسو با ارائه برنامه ای جامع و به سازمان شما نگهداری از تجهیزات و امنیت شبکه سازمان شما را تضمین خواهد کرد.

با توجه به اهمیت یکپارچگی اطلاعات سازمان و تامین امنیت داده ها و لزوم پایداری شبکه گروه هزارسو این اطمینان را به شما خواهد داد که با برنامه ای منظم و دقیق تمامی شبکه شما تحت کنترل و مانیتورینگ خواهد بود.

کاربرد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

شرکت هایی که دارای کارخانه، دفتر مرکزی و یا شعب مختلف می باشند دیگر لازم نیست بابت یکپارچگی اطلاعات نگرانی داشته باشند. همه این مجموعه ها در قالب یک شبکه کامپیوتری میتوانند اقدام به انتقال و تبادل اطلاعات داشته باشند.

بررسی وضعیت موجود

مراحل راه اندازی و پشتیبانی شبکه

بررسی وضعیت موجود

اگر تا کنون اقدام به راه اندازی شبکه نکرده اید تیم طراحی هزارسو با بررسی وضعیت موجود و نیاز سنجی مدیران سازمان اقدام به طراحی شبکه کامپیوتری سازمان شما خواهد نمود.

اگر قبل از این اقدام به راه اندازی شبکه کامپیوتری سازمان خود نموده اید تیم تخصصی ما با بررسی شرایط موجود و تشخیص نواقص (مشکلات زیر ساختی و سخت افزاری موجود) گزارش جامع و کاملی از مشکلات به مدیران سازمان ارائه خواهد شد.

پس جای نگرانی وجود ندارد با یک تماس با گروه مهندسی هزارسو به صورت رایگان از خدمات مشاوره ای ما بهره ‏مند شوید.

رفع مشکلات موجود

در این مرحله با مشورت با مدیران سازمان و ارائه یک برنامه جامع و مقرون به صرفه عملیات رفع نواقص موجود اجرا خواهد شد. تشخیص صحیح مشکلات شبکه کامپیوتری سازمان شما و اقدامات استاندارد به صورت چشمگیری راندمان شبکه سازمان را بهبود خواهد بخشید.

رفع مشکلات مربوط به تجهیزات و سخت افزار از طریق تعمیر و یا تعویض اولویت کار در این مرحله خواهد بود.

تخصیص منابع سخت افزاری سرور به صورت صحیح به ماشین های مجازی با توجه به نیاز هر کدام از ماشین ها، تعیین سطح دسترسی ها به اطلاعات و استفاده از منابع با توجه به سیاست های سازمان از اقدامات دیگر خواهد بود.

پایداری شبکه کامپیوتری

با توجه به لزوم پایداری شبکه کامپیوتری ما به شما این اطمینان را خواهیم داد که همواره در دسترس شما خواهیم بود.

تیم پشتیبانی شبکه هزارسو با برنامه ریزی دقیق و مشخص و داشتن چک لیست های بررسی منظم و مانیتورینگ دقیق شبکه شما امکان خطا را تا حد امکان پایین آورده و گزارشات مستمر خود در خصوص وضعیت شبکه را به اطلاع مدیران سازمان خواهد رساند.

 پایداری شبکه کامپیوتری

سخن آخر

با توجه به 7 مزیت داشتن شبکه کامپیوتری :

1. ارتباط بین کارکنان با مدیران و در دسترس بودن اطلاعات را در هر زمان و مکانی فراهم می کند.
2. امکان به اشتراک گذاری منابع سخت افزاری را راحت تر می کند.
3. به اشتراک گذاری پروندها و سند ها را آسان تر می کند.
4. ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات ، مدارک و اسناد را بالا می برد.
5- با در نظر گرفتن بودجه و نیاز سازمان ها بسیار انعطاف پذیر است.
6- یک سیستمی ارزان قیمت به نسبت استخدام نیروی IT داخلی است.
7- در آینده ای نزدیک تمام هزینه های شما با بالا رفتن راندمان کاری مجموعه تان برمی‌گردد .

بنابراین داشتن آن امری الزامی برای مجموعه ها و یا سازمان ها است.

همین حالا با کارشناسان ما جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید و یا از طریق وبسایت درخواست خود را آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید