کانکتورهای نوری توسعه یافته پیشگامی برای On-Board Optics؟

کانکتورهای نوری توسعه یافته پیشگامی برای On-Board Optics؟

کانکتورهای نوری توسعه یافته پیشگامی برای On-Board Optics؟

On-Board Optics می تواند یک جهش کوانتومی برای انتقال داده های فیبر نوری باشد. اما تولیدکنندگان ابتدا باید چند مانع فنی را پیش از اینکه این ایده برای تولید آماده شود، از میان بردارند. آر اند ام (R&M) به عنوان عضوی از COBO (کنسرسیومی برای On-Board Optics) در حال کار برروی این موضوع است. COBO سال ها پیش تحت نظارت مایکروسافت تاسیس شد و در سال جاری مشخصات اولیه را تعریف کرد. در نهایت، این امر مربوط به انتقال داده های فیبر نوری با فرکانس 400 گیگابایت بر ثانیه می باشد.

ایده: مبدل‌هایی (فرستنده/ گیرنده‎ها) که نیاز به فضای زیادی دارند، باید از housing به board منتقل شوند. فیبرهای شیشه ای داخلی آن ها را با آداپتورهای چندگانه فیبر نوری پسیو و کوچک شده، در جلوی محفظه متصل می‌کنند. این بدان معنی است که اتصالات فیبر بیشتری را می توان در پانل جلو جای داد و یک پیش نیاز برای کانال های نوری بیشتر و انتقال داده بیشتر است.

 

کانکتورهای نوری توسعه یافته پیشگامی برای On-Board Optics؟

یک سوال حیاتی که در حال حاضر مطرح می شود این است که چه میزان از اتصالات چندگانه فیبر و کانکتورها می توانند به بهترین حالت در پنل جلویی متصل و نگهداری شوند. در متد اتصال نوری موازی قدیمی، تمام اشکال فیبر باید جوری به همدیگر فشرده شوند که این اطمینان حاصل شود که تحت فشار شدید نیستند. این نیاز به یک مکانیزم ارتباطی بالا دارد و و تمیز کردن مقادیر زیاد فیبرهای غیرایزوله کار دشواری است.
کانکتورهای نوری توسعه یافته راهکاری برای این شرایط هستند.

آر اند ام (R&M) در حال توسعه تکنولوژی مخصوص به خودش، به نام کانکتورهای نوری توسعه‌ یافته است. میکرولنزهای روی اشکال فیبر، انتقال مطلوب نور را تأمین می‌کنند. مزایای این سیستم:

• همه آن‌چه مورد نیاز است، فشار تماسی ملایم است یا این‌ که اصلاً تماس وجود نداشته باشد
• مکانیزم اتصال می ‌تواند ساده شود
• تراکم بسته ‌بندی در پنل جلویی می ‌تواند افزایش پیدا کند
• لنزها خطاهای جزئی را تحمل می ‌کنند و قوی هستند
• آنها به گرد و غبار حساس نیستند و به صورت مجازی نیازی به تمیز کردن ندارند

به این ترتیب کانکتورهای نوری توسعه یافته تلاش مورد نیاز برای مونتاژ راه اندازی و نگهداری اتصالات فیبر چندگانه را به حداقل می رساند. به همین دلیل است که این کانکتورها برای برنامه های کاربردی با تراکم فیبر بالا، مانند دستگاه های اکتیو که از on-board optics استفاده می کنند، مناسب هستند.

 

به همین دلیل است که بخش نوآوری آر اند ام (R&M) بر روی توسعه تکنولوژی نوری توسعه یافته تمرکز کرده است و در نتیجه حمایت از اهداف گروه COBO در مراحل اولیه است. آر اند ام (R&M) سیر تکاملی پروژه را در سپتامبر 2018، در ECOC رم ارائه کرد و اطلاعات در مورد تکنولوژی نوری توسعه یافته را در یک وب سایت اختصاصی (www.onboardoptics.org) ارائه می دهد.

منبع:lavancom

"تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید