9 ترفند برای وب‌گردی بهتر با موبایل

9 ترفند برای وب‌گردی بهتر با موبایل

9 ترفند برای وب‌گردی بهتر با موبایل

مرورگرهای وب در بسیاری از جهات به هم شبیه هستند اما هر کدام در برخی از ویژگی‌های عمدتاً جزئی با هم تفاوت‌هایی دارند. برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS پیشنهاد ما به شما استفاده از مرورگر کروم است. اگر چه تعداد زیادی مرورگر دیگر نیز وجود دارند که دارای قابلیت‌های فراوانی هستند.در ادامه با هزارسو همراه باشید.

همواره وب گردی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که کاربران گوشی‌های هوشمند به سمت خرید و استفاده از این گوشی‌ها قدم بر می‌دارند. اما اگر اندکی ژرف‌تر به این داستان نگاه کنیم خواهیم دید که وب گردی در صفحات کوچک گوشی‌های هوشمند و صفحه کلیدی که گاه و بی گاه در صفحه نمایش داده می‌شود آن‌چنان هم آسان نیست و حتی در مواقعی باعث آزار کاربر نیز  می‌شود. در ادامه نه روشی که می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر با گوشی هوشمند خود وب گردی کنید را بررسی خواهیم کرد.

isto8nf8pimmuukrk82d

مرورگرهای وب در بسیاری از جهات به هم شبیه هستند اما هر کدام در برخی از ویژگی‌های عمدتاً جزئی با هم تفاوت‌هایی دارند. برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS پیشنهاد ما به شما استفاده از مرورگر کروم است. اگر چه تعداد زیادی مرورگر دیگر نیز وجود دارند که دارای قابلیت‌های فراوانی هستند. اگر حتما نیاز دارید تا در مرورگر خود فایل‌های فلش را نیز تماش کنید می‌توانید برای هر دو نسخه اندروید و iOS از مرورگر Puffin استفاده کنید.

8-  از یک ضد تبلیغ‌ افزار استفاده کنید

s8alidodklr3nnqcq4bz

ضد تبلیغ افزار می‌تواند سرعت وب گردی شما را تا حد زیادی افزایش دهد و به این ترتیب تأثیر زیادی در کاهش مصرف باتری داشته باشد. یکی از برنامه‌هایی که در این خصوص به کار کاربران اندرویدی خواهد آمد، Adblock Plus نام دارد.

7-  Data Saver Mode را فعال کنید

hqpb4jl6ubw9wfhhxzyl

کروم دارای ویژگی به نام Data Saver Mode است که می تواند صفحات را فشرده کند، در اندروید زمانی که دارای اتصال کم سرعت اینترنتی هستید، کافی است تصاویر را از فراخوانی باز دارید. این بدان معنی است که می‌توانید صفحات را با سرعت بیشتری مرور کنید و به این ترتیب دیتای کمتری جابجا کنید. در اندروید به بخش تنظیمات بروید و سپس به قسمت Advanced بروید و ویژگی data saver را فعال کنید. در آیفون به بخش Settings و سپس Bandwidth بروید و تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید.

6- از Text Expansion و صفحه‌کلیدهای ثانویه استفاده کنید

hhdrtjcjeklldyls9rhi

صفحه‌کلیدهای ثانویه می‌تواند به شما کمک کند تا از فضای کوچک صفحه‌نمایش خود استفاده بهتری کنید. برای کلماتی که اغلب در فرم‌های آنلاین از آن‌ها استفاده می‌کنید مثل ایمیل‌ها و نام شرکت بهتر است که Text Expansion های مخصوص به خود را ایجاد  کنید. برنامه‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها به عناوین صفحه کلید مجازی خود استفاده کنید.

5- از میان‌برها و جستارهای گوشی هوشمند خود استفاده کنید

درست شبیه تجربه‌ای که پیش از این در کامپیوترهای رومیزی دیده‌اید، می‌توانید با استفاده از میانبرهای صفحه کلید بسیاری از کارها را در زمان وب گردی انجام دهید که می‌تواند بسیار در کاهش مصرف زمان تأثیرگذار باشد. برای مثال می‌توانید با استفاده از این میانبرها به راحتی بین صفحات مختلف جابجا شوید و یا صفحه را فراخوانی مجدد کنید و یا از پایین صفحه به بالای آن بروید. می‌توانید برای اندروید و iOS میانبرهای بسیار زیاد و کاربردی بیابید.

4- مرور بدون استفاده از دیتا

hnezvqv1e6cunfe6yau5

شاید زمان‌هایی پیش بیاید که خود را در بخشی بیابید که دارای سرویس دهنده مناسب دیتا نباشد. برای آن‌هایی که اندروید دارند، حتماً از برنامه Smozzy استفاده کنید. این برنامه می‌تواند از سرویس‌های دیگری که ارایه دهنده خدمات ارتباطی ارائه می‌کند برای نمایش صفحات وب استفاده کند.

۳- به اشتراک‌گذاری صفحات وب بین کامپیوتر رومیزی و تلفن همراه

 

 

gtizpqr1ckmdq6x91kzl

شاید بخواهید برخی از اطلاعات را که در کامپیوتر خود قرار داده‌اید را به گوشی هوشمند خود ارسال کنید. البته می‌توانید از ایمیل استفاده کنید اما راه‌های کاراتر و بهتری نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا بتوانید فایل‌ها را بین این دستگاه‌ها جابجا کنید. نرم‌افزارهای زیادی در این خصوص وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید.

۲- استفاده از گوشی هوشمند در شب بدون آزار چشم

g2kn6i7ar6k6uasf3jrt

روشنایی صفحه نمایش می‌تواند در هنگام شب در یک اتاق تاریک برای دیگران آزاردهنده باشد به خصوص در اتاق‌خواب‌های مشترک یا سالن‌های نمایش فیلم. این روشنایی می‌تواند برای چشم شما نیز آزاردهنده باشد و در نهایت منجر به بدخوابی و کاهش بهره‌وری در روز کاری بعد می‌شود. می‌توانید از ابزارهای نرم‌افزاری استفاده کنید که تا روشنایی صفحه‌نمایش را برای این شرایط بهینه کنید. برای این کار می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی چون Sunset برای ابزارهای اندرویدی یا Flux برای ابزارهای iOS استفاده کنید.

۱- حالت مرورگر را درست تنظیم کنید

ulasvaeber1b1eh4msmr

با وجود آنکه بسیاری از وب‌سایت‌ها دارای نسخه‌های بهینه شده برای نمایش در صفحات کوچک گوشی‌های هوشمند هستند اما همچنان ممکن است که در برخی از موارد باز هم در کار با این وب‌سایت‌ها دچار مشکل شوید. بهتر است مرورگر خود را در حالت reading-friendly  قرار دهید تا راحت‌تر بتوانید از صفحات وب استفاده کنید. می‌توانید در کروم اندروید حات Reader را فعال کنید.

 

منبع:shabakeh-mag.com

دیدگاهتان را بنویسید