کنترل اینترنت کافه و رستوران

کنترل اینترنت کافه ها و رستوران ها، هتل ها و اماکن عمومی

با توجه به همه‌گیر شدن استفاده از اینترنت روی گوشی‌ها و تبلت ها در جهان و در سال‌های اخیر در کشور ما، نیاز استفاده از اینترنت در فضاهای عمومی نظیر کافه‌ها، رستوران ها،هتل ها و … نیز احساس میشود. امروزه مشتریان به سراغ کافه ها و رستوران هایی می روند که حتما WiFi داشته باشند و همین امر دغدغه ی اصلی صاحبان این مشاغل شده است و آن‌ها را مجاب کرده است تا سرویس WiFi را به‌گونه‌ای ارائه دهند تا همه مشتریان آن‌ها بتوانند همزمان و بدون قطعی استفاده کنند. اما ارائه این اینترنت نیازمند ضرورت‌ها و ملزوماتی است که اگر رعایت نشود می‌تواند چه ازنظر هزینه‌ای و چه ازنظر تبعات امنیتی به ضرر مدیران باشد.

برای مثال رستورانی را فرض کنید که به مشتریان خود اینترنت WiFi مجانی ارائه می‌دهد و به همه مشتریان خود رمز WiFi را می‌دهد؛ این روش اشتباه است چرا که باعث می‌شود همسایگان آن کافه یا رستوران بتوانند از اینترنت آن مجموعه استفاده کنند. علاوه بر آن اشتراک اینترنت تنها از طریق مودم  ADSL  وایرلس باعث می‌شود که مشتریان به نسبت مساوی از پهنای باند اینترنت استفاده نکنند و کاربری که در حال دانلود با یک نرم‌افزار Download manager  هست کل سرعت اینترنت را جذب کار خود کند. همچنین اگر اینترنت کنترل‌شده در اختیار مشتریان قرار نگیرد ممکن است آن رستوران محلی برای ارتکاب جرائم سایبری برای افراد سودجو باشد که تبعات آن گریبان گیر مدیر رستوران خواهد بود.

هزار سو با بررسی عمیق این مشکلات و در نظر گرفتن شرایط حال صاحبان این دسته از مشاغل، WiFi را به‌صورت کنترل‌شده و سیستماتیک با روشی جدید و به صرفه در اختیار کاربران قرار می دهد.

در این سیستم مشتریان پس از اتصال به وایرلس مجموعه ، ابتدا باید اطلاعات مورد نظر صاحب مجموعه (نام،شماره موبایل،کدملی….) را وارد نمایند سپس رمز اتصال به اینترنت به صورت خودکار برای آنها SMS می شود و مشتری می تواند باتوجه به سیاستی که از جانب صاحب مجموعه مبنی بر سرعت اینترنت ،حجم دانلود و زمان استفاده اعمال شده است، از این اینترنت استفاده نماید.

از قابلیت های این سرویس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان ثبت اطلاعات فردی مشتریان نظیر شماره موبایل ، نام و تاریخ تولد و ارائه ی پیشنهادهای فروش آتی از طریق پیامک به آنها
  • ثبت لاگ استفاده از اینترنت هر کاربر به همراه شماره تماس و کد ملی آن برای جلوگیری از سوء استفاده های سایبری
  • اعمال محدودیت های سرعت، حجم دانلود و زمان استفاده مشتریان برای جلوگیری از اتمام حجم اینترنت های محدود و کاهش هزینه های خرید ترافیک
  • امکان ارائه منو غذا و نظرسنجی به مشتریان از طریق این سرویس
  • امکان لینک کردن مشتری به کانال تلگرام یا سایت کافه و رستوران مربوطه
  • امکان دریافت وجه به ازای استفاده از اینترنت (اتصال به درگاه پرداخت آنلاین)

  • برای راه اندازی این سیستم ، به یکی از روترهای mikrotik RB951G-2HnDmikrotik RB951Ui-2HnD نیاز است.
  • اگر تعداد کاربران بیش از 15 نفر باشد ، یک  Access Point متناسب با محل نصب نیز باید تهیه فرمایید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اجرای این نوع اینترنت، قیمت ها و دریافت مشاوره و ثبت سفارش خود با ما تماس بگیرید.

نمایی از پنل مدیریتی سرویس اکانتینگ

دیدگاهتان را بنویسید