گوگل از روتر جدید خود با نام «وای فای» پرده برداشت

Google Wifi

گوگل از روتر جدید خود با نام «وای فای» پرده برداشت

در سالی که گذشت شاهد معرفی محصولات مختلفی در حوزه شبکه های بیسیم خانگی بودیم که از آن جمله می توان به Eero و بسیاری سیستم های مشابه دیگر اشاره نمود.

حالا گوگل به عرصه آمده تا در رقابت روترهای مبتنی بر چند اکسس پوینت صدرنشین باشد و برای این منظور در رویداد امشب خود از محصولی به نام گوگل وای فای پرده برداشت.

البته اشاره نماییم که گوگل وای فای نخستین تلاش این کمپانی برای ورود به بازار روترها نیست و در مقابل می توان این دستگاه را نخستین محصول خانگی کمپانی ساکن مانتین ویو در این گروه خواند.در ادامه با هزارسو همراه باشید.


برای خرید این دستگاه نیز دو آپشن پیش روی شما قرار خواهد داشت: یا اینکه آن را به صورت مجزا خریداری نمایید یا در قالب پکیجی حاوی چند عدد از آن. قیمت تعیین شده گوگل برای این گجت [به صورت تک] برابر با 129 دلار است و پکیج سه عددی اش هم قرار شده که با قیمت 299 دلار به فروش رود.

گفتنی است که یک لامپ ال ای دی درست در مرکز بدنه این روتر خودنمایی می کند تا کاربر را در جریان اطلاعات مختلف نسبت به وضعیت دستگاه قرار دهد و نکته کلیدی در رابطه با این گجت استفاده گوگل از یادگیری ماشینی در سرویس کلاودش است تا بهینه سازی شبکه به بهترین شکل ممکن توسط آن صورت بگیرد.

untitled

گوگل در مراسم امشب خاطر نشان کرد که تکنولوژی های متعددی را توسعه داده تا وای فای را به کاربران خود ارائه دهد و از آن جمله می توان به تشخیص هوشمند ترافیک توسط دستگاه اشاره نموده که موبایل یا هر گجت دیگری را به سمت نزدیک ترین دستگاه وای فای در منزل هدایت می کند.

این محصول از سرعت های بیسیم AC1200 و همچنین شبکه های دو بانده 2.4 و 5 گیگاهرتز پشتبانی می کند. دستگاه فناوری دیگری به نام beamforming یا فیلتر مکانی دارد و از بلوتوث اسمارت نیز پشتیبانی می کند. گوگل خاطر نشان کرده که وای فای قابلیت مدیریت کانال و مسیردهی خودکار به ترافیک را نیز داراست.

اضافه نماییم که امکان مدیریت این سیستم از طریق یک اپ موبایلی نیز فراهم است که علاوه بر اعمال تنظیمات مختلف مکانیزم های کنترلی ویژه ای هم برای دسترسی کودکان به اینترنت دارد.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید