مزیت های استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه

مزیت های استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه

مزیت های استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه

از جمله مزایای دوربین مداربسته تحت شبکه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

صرفه اقتصادی (Cost Advantage)
– کاهش هزینه کابل کشی به ویژه در پروژه های بزرگ (در شبکه های بی سیم که هزینه کابل به صفر می رسد)
زوم دیجیتالی با کیفیت بالا
قالب تصویر انعطاف پذیر (Flexible Image Format)
– در دوربین‌ مداربسته آنالوگ رزولیشن تصویر با (TVL) مشخص می‌شود (تعداد خطوط افقی موجود در تصویر) در دوربین‌ مداربسته تحت شبکه رزولیشن بر مبنای پیکسل بیان می‌شود. استفاده از دوربین‌های ۲ و ۳ مگاپیکسلی به صورت دوربین‌های مداربسته شبکه به سرعت رایج شده و این دوربین‌ها می‌توانند تصاویری به مراتب بهتر از دوربین‌های آنالوگ ارائه دهند. امروزه حتی دوربین‌ مداربسته  شبکه با روزلیشن ۲۰ مگاپیکسل نیز وجود دارد. این دوربین‌ها می‌توانند تصاویر را با تمام جزئیاتشان نمایش دهند.در ادامه با هزارسو همراه باشید.


– امکان استفاده از بزرگنمایی های دیجیتال با
حداقل افت بر روی تصاویر (بویژه در خصوص رزولوشن های مگا پیکسلی)
– امکان انتخاب و تعیین رزولوشن های مختلف جهت دریافت تصاویر
– استفاده از روش  Progressive Scanning در جهت تصویر برداری که در مقایسه با روش قدیمی Interlaced Scanning  از کیفیت تصویر بالاتری برخوردار می باشد. (دوربین های آنالوگ به دلیل محدودیت استاندارد در مورد استفاده (PAL/NTSC) هر فریم تصویر را دو بار و با تأخیر زمانی اسکن میکنند که باعث افت کیفیت تصاویر متحرک میشود. در مقابل دوربین های تحت شبکه کل تصویر را در آن واحد اسکن کرده و در نهایت یک تصویر متحرک را بدون نویز و اعوجاج نشان میدهد.)

– قابلیت تعیین رزولوشن و نرخ فریم (بر ثانیه) برای هر کانال بصورت مستقل
– عدم نیاز سخت افزار اضافه در جهت تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال در جهت ذخیره بر روی حافظه. در سیستم تحت شبکه تصاویر فقط یکبار دیجیتال شده و همواره دیجیتال باقی میمانند لذا کیفیت تصاویر بعد از انتقال به کیلومتر ها دورتر ثابت خواهد ماند.
– قابلیت انتخاب فرمت فشرده سازی مانند (H.264/MPEG4,MJPEG)
ساختار قابل توسعه (Expandable Structure)
– سهولت اضافه نمودن تعداد دوربین ها کاربران  بیشتر در یک مجموعه
– قابلیت ارسال برق از طریق کابل شبکه (Power Over Ethernet) که در این صورت تنها یک کابل برای هر دوربین استفاده می شود.
(تغذیه برق دوربین از طریق کابل شبکه POE )

– قابلیت ارسال فرامین کنترلی PTZ از طریق همان کابل شبکه
– امکان ارسال و دریافت صدا همزمان با تصویر بدون نیاز به تجهیزات اضافی و به صورت همزمان
– قابلیت استفاده از فیبر های نوری در ساختمان های بزرگ با تعداد دوربین های زیاد و حجم اطلاعات بالا
دوربین های تحت شبکه همانند بسیاری دیگر از تجهیرات شبکه با استفاده از پروتکل IP و بر روی بستر Wired و یا Wireless  داده های خود را منتقل می کنند. با استفاده از این پروتکل می توان هم تصاویر ویدئویی و هم اصوات را انتقال داد.
انتقال داده ها از طریق اینترنت
دسترسی از راه دور

مزیت های استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه
دوربین های تحت شبکه را می توان بصورت Multi User  و از راه دور دسترسی استفاده نمود. این عمل می تواند برای تماشای تصاویر زنده و تصاویر ضبط شده و در هر زمانی انجام شود. همچنین از لحاظ مکانی نیز محدودیتی وجود ندارد و دسترسی Remote از هر شبکه ای و از طریق اینترنت امکان پذیر است.
امنیت انتقال تصاویر
با استفاده از کلمات عبور مختلف و رمزگزاری های پیچیده و مسدود کردن IP های ناشناس از داده های دوربین های تحت شبکه
محافظت می شود. علاوه بر این اطلاعاتی به تصاویر اضافه می شود که اصالت آن را به مراجع قانونی به اثبات برساند.

ثبت رخداد ها و تصویربرداری هوشمند

مزیت های استفاده از دوربین مداربسته تحت شبکه
اگر دوربین در تمام مدت فعال باشد، حجم تصاویر ضبط شده بسیار زیاد می شود. در دوربین های تحت شبکه می توان در زمان هایی که تصویر برداری مورد نیاز نیست فعالیت دوربین را متوقف نموده و تنها در زمان های لازم و یا بلافاصله پس از وقوع یک رخداد تصویر برداری را فعال کرد. اینگونه قابلیت ها در قالب نرم افزار دوربین براحتی پیاده سازی می شود.
– دوربینهای تحت شبکه توانایی تشخیص حرکت یا motion detection دارند. علاوه بر این امکان مدیریت آلارم با قابلیت تنظیم حساسیت و موقعیت حرکت در تصویر نیز وجود دارد. ورودی های  I/O امکان وصل انواع سنسورهای مختلف اعم از دود و گاز را به دوربین می دهد.

– صدای دو طرفه
در برخی اماکن، برداشت صدا اهمیت زیادی دارد. با یک دوربین آنالوگ انتقال صدا ممکن نیست مگر با اضافه نمودن یک زوج کابل مخصوص میکروفون از دوربین تا DVR. در دوربین های تحت شبکه این مشکل توسط میکروفون داخلی حل شده است.
همچنین می توان ارتباط صوتی کاملا دوطرفه با افراد در حوضه دوربین های دیگر برقرار کرد که خود امتیاز ویژه ای برای کسب و کارهای و ادارات کوچک و بزرگ است. هم نظارت تصویری و هم ارتباط صوتی بدون هزینه اضافه!
– ارسال تصاویر با امنیت بالا
در یک دوربین آنالوگ، سیگنال ویدئویی بدون هیچگونه رمزنگاری روی یک رشته کابل کواکسیال منتقل می گردد.
در این حالت هرکسی می تواند با یک انشعاب ساده تصویر را بدزدد و یا بدتر از آن، تصویر دیگری را بجای تصویر واقعی جایگزین کند (احتمالا در فیلمهایی مثل Ocean’s Eleven دیده اید!)
در دوربین های تحت شبکه برای اطمینان از اصالت تصاویر و ممانعت از دستکاری و یا مشاهده آن توسط افراد غیر مسئول، تصاویر ارسالی روی شبکه و اینترنت، رمزگذاری می شوند.
دوربین تحت شبکه قادر به افزودن اطلاعات روی تصویر بهمراه تاریخ و ساعت، محل دوربین، نام کاربری، آلارم ها و دیگر اطلاعات لازم برای امنیت سیستم می باشد.

دوربین های مداربسته تحت شبکه موجود در هزارسو

تلگرام هزارسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =