تجهیزات فیبر نوری

انواع تجهیزات فیبر نوری

پچ پنل فیبر نوری
پچ کورد فیبر نوری
کابل فیبر نوری
آداپتور فیبر نوری
ماژول فیبر نوری
مدیاکانورتور فیبر نوری
پیگتیل فیبر نوری
کاکتور فیبر نوری

پر فروش ترین تجهیزات فیبر


آخرین مقالات فیبر نوری

پچ پنل فیبر نوری

محفظه ای است قابل نصب در رک که اتصالات فیبر نوری را نگهداری می کند.

پچ کورد فیبرنوری

برای اتصال بین پچ پنل فیبر نوری و سوئیچ شبکه از پچ کورد استفاده می کنیم. این پچ کورد ها بایستی متناسب با فیبر نوری انتخاب شوند. مثلا پچ کورد سینگل مود برای فیبر سینگل مود و پچ کورد مالتی مود برای فیبر مالتی مود.  پچ کورد ها دارای کانکتورهای مختلفی هستند که در کارخانه بر روی آنها نصب شده است .مانند  MT – Rj و LC و SC و ST و . VF – 45  بر حسب کاربرد در برخی پچ کوردها کانکتور های یک سر پچ کورد با سر دیگر متفاوت است، برای مصارف گوناگون مثلا پچ کورد SC به LC و … پچ کوردها معمولاً دارای قابلیت انعطاف بسیار بالایی هستند و براحتی نمی شکنند. طول این پچ کوردها معمولا 1 ، 2 ، 3 ،  5 ، 10 متر می باشد.

کانکتورهای فیبر نوری

کانکتور فیبر نوری بر روی فیبرنوری توسط ابزارهای خاص نصب می شود و امکان انتقال داده را به ما می دهد . برخی از انواع این کانکتورها عبارتند از MT – Rj و LC و SC و ST  که به دو گروه مالتی مود و سینگل مود نیز تقسیم می شوند.

آداپتور فیبرنوری

آداپتور فیبرنوری واسط بین فیبر نوری که کانکتور بر روی آن نصب شده و پچ کورد فیبر نوری می باشد . این آداپتور  عموما داخل پچ پنل مخصوص فیبر قرار می گیرد . و انواع مختلف آن متناسب با نوع کانکتور بصورت 2 پورت Duplex یا تک پورت Simplex وجود دارد.

Media converter

مبدل فیبر نوری یک دستگاه ساده شبکه می باشد که وظیفه آن تبدیل دو نوع مدیا به هم می باشد(تبدیل پالس های نوری به سیگنال) مبدل فیبرنوری پروتکل های ارسال داده مختلفی را ساپورت می کند از جمله  Ethernet،fast ethernet،gigabit Ethernet ،T1/E1/J1 و  DS3/E3و همچنین انواع کابلها همانند Coax،Twisted pairو فیبر های Single mode  و Multi mode.

 

شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: