اخبار و مقالات شبکه

معرفی حملات و روش های ایجاد امنیت در شبکه های کامپیوتری

معرفی حملات و روش های ایجاد امنیت در شبکه های کامپیوتری

به اقداماتی که جهت محافظت شبکه در مقابل حملات داخلی و خارجی انجام می‌شود امنیت شبکه گفته می‌شود. این اقدامات دفاعی در لایه‌های متعددی از لبه شبکه تا داخل شبکه انجام می‌شود. هر لایه امنیتی شبکه، دارای سیاست‌های کنترلی جهت مدیریت دسترسی کاربران مجاز و مسدود کردن دسترسی هکرها به منابع شبکه می‌باشد. دراین مقاله شما را با مفهوم Network Security آشنا می کنیم. (بیشتر…)

ادامه مطلب

KVM سوئیچ و KVM Over IP چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که چند سیستم مختلف در منزل یا محل کار دارید که هر کدام از آن ها برای مجموعه پردازش های مشخصی کانفیگ شده است. مسلماً هر سیستم باید مانیتور، موس و کیبورد داشته باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید. از آنجایی که یک نفر میخواهد با تمام این سیستم ها کار کند، پس شاید مانیتور، موس و کیبورد به تعداد سیستم ها منطقی نباشد، چرا که در هر لحظه از زمان آن نفر فقط میتواند با یک موس و کیبورد کار کند و به یک مانیتور نگاه کند. دستگاه KVM Switch دقیقاً به همین منظور طراحی شده است. این دستگاه به شما اجازه می دهد که با یک مانیتور، موس و کیبورد بتوانید بیش از یک کامپیوتر را کنترل کنید. (بیشتر…)

ادامه مطلب
تست OTDR کابل های فیبر نوری

تست OTDR کابل های فیبر نوری

OTDR مخفف عبارت Optical Time-Domain Reflectometer که به معنی بازتاب سنج نوری برای آزمایش سالم بودن کابل فیبر نوری به کار می رود که به سادگی به شما نشان می دهد که کابل ها کجا ترمینال شده اند و کیفیت فیبر ها و اتصالات و جوش ها را تایید می کند و عیوب را پیدا می کند . (بیشتر…)

ادامه مطلب
اکتیو دایرکتوری

معرفی سرویس های اکتیو دایرکتوری

در مقاله آشنایی با اکتیودایرکتوری قسمت اول به این نتیجه رسیدیم که با توجه به گسترش روز افزون ارتباطات ؛افزایش تعداد منابع از جمله کامپیوترها و پرینتر ها و کاربران، سازمانها و ارگانها جهت مدیریت متمرکز و بهتر منابع خود از سرویس اکتیودایرکتوری استفاده می کنند.اکتیودایرکتوری مانند یک دفترچه تلفن؛ اطلاعات منابع شبکه یک سازمان را درخود نوشته و ذخیره سازی می کند و دسترسی به اطلاعات این منابع براساس یک ساختار منطقی راحت و سریع قابل دسترسی می باشد. (بیشتر…)

ادامه مطلب
انواع آنتن های وایرلس

آشنایی با انواع آنتن های وایرلس

همانطور که در مقاله قبلی دریاره آنتن های وایرلس توضیح دادیم در اینجا به انواع کلی آن از نظر شکل ساختاری ، زاویه پرتاب سیگنال و … می پردازیم. انتخاب آنتن می تواند تاثیر قابل توجهی در سرعت لینک بی سیم شما داشته باشد. یک آنتن بی سیم جزء مهم شبکه بی سیم کامل است که مسئول ارسال و دریافت امواج رادیویی در فرکانس های مختلف است. دو نوع اساسی برای آنتن وجود دارد: Omni-directional and directional این دو نوع براساس جهت که در آن سیگنال های رادیویی را پر می کنند دسته بندی می شوند. (بیشتر…)

ادامه مطلب
انواع فرمت در هارد دیسک ها و فلش مموری ها

انواع فرمت در هارد دیسک ها و فلش مموری ها

در این مقاله می خواهیم شما را با انواع فرمت هایی که برروی یک hard disk , flash driver و هر storage device اعمال می شود را بیان کنیم. پس درادامه با هزارسو همراه شوید .

(بیشتر…)

ادامه مطلب
اینترنت TD-LTE چیست ؟

اینترنت TD-LTE چیست ؟

هنوز زمان زیادی از ارائه اینترنت نسل چهارم توسط اپراتور های همراه نگذشته است که نام فناوری دیگری به گوش می‌رسد: TD-LTE. فناوری‌ای که در نگاه اول شبیه به وایمکس به نظر می رسد و این روز ها بسیار محبوب شده است. اما TD-LTE چیست و چگونه کار می‌کند؟ در این مقاله به مقدمات و اصول کارکرد TD-LTE خواهیم پرداخت و در مقاله‌های بعدی در همین رابطه، به مزایا و مشکلات عملی کار با این سرویس خواهیم پرداخت. با سایت شبکه همراه شوید. (بیشتر…)

ادامه مطلب

انواع سرورهای پرکاربرد در شرکت ها و سازمانها

در مقاله آشنایی با role ها و service های ویندوز سرور ماکروسافت به معرفی انواع سرویس های ویندوز سرور مایکروسافت پرداختیم .دراین مقاله قصد داریم به تشریح انواع سرورهایی که چه با سیستم عامل ویندوز و یا هر سیستم عاملی قابل پیاده سازی هست، بپردازیم. (بیشتر…)

ادامه مطلب

آشنایی با رک دیاگرام و نرم افزارهای چیدمان رک

رک دیاگرام چیست؟
در زمان خرید یک رک، از وجود فضای کافی برای نصب تجهیزات خود و یا گسترش آنها در آینده اطمینان حاصل کنید.ابعاد خارجی رک را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که آیا میتوانید آنرا در مکانی که در نظر گرفته اید قرار دهید در حالی که تمامی اصول استانداردی را رعایت کرده باشید. (بیشتر…)

ادامه مطلب

اینترنت ADSL چیست و چرا هنوز محبوب است؟ (بخش دوم- راه‌اندازی و رفع مشکل)

در بخش اول با اینترنت ADSL و برخی اصطلاحات آن آشنا شدیم. گفتیم اینترنت ADSL به عنوان جایگزین اینترنت Dial Up به دنیای ارتباطات وارد شد و به علت تقسیم پهنای باند فرکانسی، قادر است ارتباطات داده را در کنار صوت و از طریق سیم‌های تلفنی انتقال دهد. به این نقطه رسیدیم که داده اینترنتی ما پس از عبور از مودم و اسپلیتر در کنار داده صوت از پریز تلفن خارج می‌شود. اما داده ما کجا می‌‌رود و چگونه مسیر خود را پیدا می‌کند؟ … (بیشتر…)

ادامه مطلب