اخبار و مقالات شبکه

راهکار شبکه ویژه کارخانه ها

راهکار شبکه ویژه کارخانه ها

با توجه به وابستگی روز افزون صنایع مختلف به اتوماسیون و سیستم های رایانه ای،  ضرورت تجهیز این بنگاه های اقتصادی به ساختار شبکه های کامپیوتری به شکلی فزاینده ای ملموس تر می گردد. امروزه شبکه های کامپیوتری در تمامی کسب و کارها نقشی فوق العاده کلیدی ایفا نموده و به جزئی جدایی ناپذیر از زیرساخت های کاری تمامی مشاغل تبدیل شده اند

شرکت تی پی لینک به عنوان یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه های کابلی و وایرلس در سراسر جهان، اقدام به تولید طیف کاملی از محصولات شبکه نموده است که با استفاده از آنها می توان سناریوهای مختلف شبکه را طراحی و پیاده سازی نمود

مطلب ذیل به بررسی چگونگی پیاده سازی یک شبکه کامل برای کارخانجات و محیط های صنعتی را بررسی خواهد نمود در ادامه با هزارسو همراه باشید.

(بیشتر…)

پیشرفته ترین دیتاسنتر اروپا

نگاهی کلی به پیشرفته ترین دیتاسنتر اروپا Docklands Data Centre + تصاویر

در این مطلب نگاهی به داخل پیشرفته ترین دیتاسنتر 11 طبقه اروپا در قلب Docklands لندن خواهیم انداخت.در ادامه با هزارسو همراه باشید.

(بیشتر…)

رفع مشکل اشغال ماندن خطوط تلفن و قطع ناگهانی تماس ها در الستکیس

آموزش رفع مشکل اشغال ماندن خطوط تلفن و قطع ناگهانی تماس ها در الستکیس (استریسک)

در مناطق مخابراتی مختلف  عواملی نظیر متفاوت بودن تجهیزات ، فاصله زیاد کابل کشی از مخابرات تا محل استفاده ، PCM بودن خط ها سبب می شود که گاهی اوقات بعد از قطع شدن تماس های شهری، خطوط تلفنی متصل به سرور(استریسک) اشغال بماند .در ادامه با هزارسو همراه باشید.

(بیشتر…)

تغییر مدیریت اینترنت برای ما چه فایده‌ای دارد؟

اگر فکر می‌کنید ایالات متحده مالک اینترنت است، باید بگویم اشتباه فکر کرده‌اید. این‌گونه نبوده است. سازمان غیرانتفاعی آیکان ICANN سرنام The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers در سال 1988 پا به عرصه ظهور نهاد. این سازمان به منظور یکسان‌سازی عملکرد اینترنت وظیفه نظارت بر کتاب آدرس اینترنت (root zone)، فرآیند تخصیص نام دامنه و آدرس‌های IP را بر عهده گرفت. بر مبنای این قرارداد آیکان و دپارتمان IANA سرنام the Internet Assigned Numbers Authority از زیرمجموعه‌های این سازمان تحت نظارت مخابرات ملی و مدیریت اطلاعات ایالات متحده یکی از آژانس‌های وزارت بازرگانی این کشور این وظیفه را عهده‌دار بودند. اکنون بعد از گذشته 47 سال این قرارداد به پایان رسیده و وزارت بازرگانی ایالات متحده در نظر دارد این نقش حساس را به‌طور کامل به این سازمان واگذار کند. به طوری که این سازمان قرار است به یک نهاد مستقل تبدیل شود. مستقل بودن به این معنا است که از این پس آیکان پاسخ‌گویی به جامعه بین‌المللی ذی‌نفعان که مشتمل بر اعضا کمیته فنی، تجاری، کارشناسان ارتباطات از راه دور، جامعه مدنی و دولتی است را بر عهده خواهد گرفت.

(بیشتر…)

۶ کاری که باید بعد از خرید روتر جدید انجام دهید!

معمولا روتر از آن دسته دستگاه‌هایی است که به‌ندرت با مدل جدیدتر جایگزین می‌شود. یک روتر وقتی قرار است برای نخستین بار مورد استفاده قرار بگیرد به تنظیمات زیادی نیاز دارد. تنظیماتی که با گذشت زمان از ذهن کاربران می‌رود. اما اگر قصد خرید یک روتر جدید را دارید به‌محض روشن کردن دستگاه؛ حتما این چند مورد زیر را انجام دهید:
اگر صبور باشید و فقط چند دقیقه از وقت‌تان را صرف تنظیم و پیکربندی روتر جدید بکنید؛ از مشکلاتی که می‌تواند بعدا پیش بیاید؛ جلوگیری می‌کنید. یک روتر وای‌فای که به‌درستی تنظیم نشده باشد و از آن بدتر؛ از نظر امنیت نیز ضعیف باشد؛ باعث می‌شود تا یک شبکه بی‌ثبات و هم‌چنین آسیب‌پذیر در مقابل خراب‌کاران داشته باشید. راهنمای زیر می‌تواند به شما در راه‌اندازی یک سطح قابل اطمینان از امنیت برای شبکه مورد استفاده‌تان کمک زیادی بکند.در ادامه با هزارسو همراه باشید.

(بیشتر…)

مفاهیم اولیه سیسکو

کانفیگ IP روی سوئیچ سیسکو
تنظیم IP روتر سیسکو و یا ست کردن IP روتر و یا اختصاص IP به روتر سیسکو و یا سوئیچ سیسکو اولین گام در راه اندازی قابلیت های مسیریابی routing و دسترسی از طریق آدرس دهی IP به روتر سیسکو و یا سوئیچ سیسکو است .
تنظیم IP Address مختص تجهیزات سیسکو که در لایه سه کار میکنند از قبیل سوئیچ لایه سه سیسکو و یا روتر سیسکو ، الزاما نیست ، چراکه برای دسترسی های مدیریتی میبایست اقدام به ست کردن IP بر روی سوئیچ لایه دو سیسکو نیز نمود ، کما اینکه سوئیچ های لایه ۲ سیسکو فاقد امکان مسیریابی IP هستند .در ادامه با هزارسو همراه باشید.

(بیشتر…)

آشنایی با نرم افزار رایگان مدیریت مرکزی و کنترل کننده اکسس پوینت های سقفی تی پی لینک EAP

نرم افزار رایگان کنترل کننده اکسس پوینت های سقفی سری EAP شرکت tp-link به کاربران امکان می دهد تا صدها اکسس پوینت سقفی EAP موجود در چندین محل مختلف را به صورت متمرکز و از یک نقطه، به سادگی مدیریت کنند. این نرم افزار کنترل کننده؛ قابلیت کنترل، تنظیم و ترسیم کل شبکه را از طریق یک کامپیوتر متصل به شبکه فراهم کرده و بدین ترتیب مدیریت شبکه های وای فای تجاری و اداری را کارآمدتر و مقرون به صرفه تر از همیشه می گرداند. نرم افزار کنترل کننده EAP به شکلی ایده آل با دستگاه های سری EAP تی پی لینک یکپارچه سازی می شود و امکان ایجاد شبکه های وایرلس مقرون به صرفه تجاری/اداری با کارایی فوق العاده بالا را فراهم می آورد.

(بیشتر…)

Linksys EA8500؛ سرعت بیشتر با پول کمتر

معرفی روتر Linksys EA8500

فناوری MU-MIMO روترهای وای‌فای را وارد نسل جدیدی کرد که ویژگی‌ها و کارایی متفاوتی دارند. یکی از شاخص‌ترین روترهای انگشت‌شمار مجهز به این فناوری، EA8500 از لینک‌سیس است. این روتر از پردازنده جدید کوال‌کام استفاده می‌کند که مجهز به فناوری MU-MIMO است. لینک‌سیس مدعی است این روتر توان خروجی سه برابر سریع‌تر از روترهای هم‌رده به دست می‌دهد. در ادامه با هزارسو همراه باشید.

(بیشتر…)