اخبار و مقالات شبکه

چگونه یک شبکه ۱۰ گیگابیت بسازیم؟

شبکه‌ها به جریان حیاتی کسب‌وکارهای خانگی و کوچک تبدیل شدند. آن‌ها سبک زندگی، کار و ارتباطات ما را تغییر دادند و هیچ‌کس نمی‌تواند تاثیرات‌شان را انکار کند. امروزه، دیگر بر سر استفاده یا عدم استفاده از شبکه‌ها بحث نمی‌شود، بلکه روی فناوری‌ها و راهکارهای مختلف اختلاف نظر است. شاید در گذشته یک شبکه با سرعت100 مگابیت و بعدتر 1 گیگابیت می‌توانست تمام نیازهای یک کاربر حرفه‌ای خانگی یا کسب‌وکار کوچک را تامین کند، ولی این روزها صحبت درباره شبکه‌های ۱۰ گیگابیت است.

دیگر صحبت درباره راه‌اندازی یک شبکه ۱۰ گیگابیت اتفاقی عادی است و هیچ‌کس تعجب نخواهد کرد. هزینه‌های نصب و راه‌اندازی این نوع شبکه در سال‌های اخیر کاهش یافته و از سوی دیگر تجهیزات و دستگاه‌های مناسب بیشتری در بازار یافت می‌شود. در این مقاله سرنخ‌هایی به شما برای ساخت یک شبکه 10 گیگابیت داده‌ می‌شود. به یقین، نمی‌توان از صفر تا صد راه‌اندازی چنین شبکه‌ای را در یک مطلب بیان کرد، ولی پس از خواندن این مطلب دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید و چه‌کاری باید انجام دهید و از کجا شروع کنید! (بیشتر…)

ادامه مطلب...

چگونه کامپیوتر خود را به سیستم ذخیره سازی شبکه (NAS) تبدیل کنیم؟

با استفاده از سیستم عامل رایگان و متن باز Free NAS می توانید کامپیوتر خود را به سیستم ذخیره سازی شبکه (NAS) تبدیل کنید.

freeNAS یک سیستم عامل مبتنی بر FreeBSD با قابلیت نصب بر روی محیط های مجازی و سرورهای اصلی شما به اشتراک گذاری دادهای شما ، با تکیه برقدرت فایل سیستم   ZettaByte File System)  ZFS) به منظور ایجاد یک ساختار امن و پایدار با قابلیت های بسیار خوب در زمینه فایل سیستم  و مدیریت آرشیو و همچنین سرویس های خوب مربوط به هم طراحی شده است. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

مش وای‌فای یا اکستندر؛ کدام‌یک برای تقویت وای‌فای خانه مناسب‌تر است؟

اگر از دست وای‌فای خانه کلافه شده‌اید و سیگنال‌های ضعیف، اینترنت کند و نقاط کور زیاد آن شما را به ستوه آورده است؛ دو راه‌حل پیش‌رو دارید: خرید یک سیستم مش وای‌فای یا خرید یک اکستندر وای‌فای!

به ظاهر این دو راه‌کار برای تقویت وای‌فای هستند و می‌توانند قدرت و سیگنال‌دهی این شبکه‌های بی‌سیم را افزایش دهند.بسیاری از کاربران تصور می‌کنند این دو راه‌کار با هم مساوی یا شبیه هستند و فقط یکی ارزان‌تر و دیگری گران‌تر است یا اینکه یکی برای خانه‌های کوچک‌تر و دیگری برای خانه‌های بزرگ‌تر است. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

شبکه های بی سیم در هتلها و مراکز توریستی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن سرویس جهانی اینترنت شاهد تبدیل شدن این سرویس به یکی از نیازهای اولیه مردم هستیم. هتل ها همه روزه میزبان میهمان های زیادی هستند و طبیعتا این میهمان ها توقع دارند که در کنار سایر امکانات پذیرایی اینترنتی با کیفیت داشته باشند. در این میان شرکت های زیادی برای ارایه تجهیزات قدرتمند برای پوشش دهی اینترنت بی سیم وجود دارند و هر یک از آنها می کوشند با ارایه قابلیت های بیشتر گوی رقابت را از دیگران بربایند. اما باید بدانیم چه قابلیت هایی وجود دارند و هر یک از آنها چه کاربردی دارند. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

راهکارهای ذخیره سازی سازمانی

امروزه داده ها یک دارایی محسوب می شوند چرا که با پردازش آن ها می توان به اطلاعات با ارزش دست پیدا کرد .اطلاعاتی که وقتی در کنار هم قرار می گیرند و روابط بین آنها مشخص می‌شود می‌تواند الگوهای راهبردی مفیدی را برای آن سازمان و پرسنل فعال در آن مجموعه فراهم نماید. مسئله ای که امروزه با این ثروت با ارزش با آن رو به رو هستیم بحث ذخیره سازی داده تولید شده و مدیریت جریان داده ای است که در هر ارگان و سازمانی وجود دارد. اگر از زوایای دیگری به مسئله استخراج الگو و سایر خروجی های مفید از داده ها نگاه کنیم در واقع با این مسئله رو به رو هستیم که داده ها در سیستم ها ذخیره می شوند تا در مرحله بعد به تناسب نیاز توسط سیستم های پردازشی، پردازش شوند. می توانیم به جرئت این جمله را بگوییم که وجود سیستم های ذخیره سازی علاوه بر این که یک نیاز ضروری است در واقع یک ضرورت با الویت بالا محسوب می شود که در صورت وجود آن، پروژه قابل انتقال به فاز بعدی خواهد بود. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

اینترنت TD-LTE بگیرم یا ۴.۵G؟ سرعت اینترنت مودم بیشتر است یا گوشی موبایل؟

به طور کلی، اینترنت TD-LTE برای مصارف ثابت و اینترنت ۴.۵G برای مصارف همراه، کوتاه و ضروری است. در تمام دنیا، وقتی کاربران در خانه یا محل کار نباشد با گوشی موبایل خود سراغ اینترنت موبایل ۴G می‌روند ولی اگر محل ثابتی باشند؛ از وای‌فای استفاده می‌کنند. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

چگونه می توان ذخیره ساز خود را به یک ماشین یاد گیرنده تبدیل کرد؟

اگر به دنبال آن هستید که هوش مصنوعی را به عرصه داده های حجیم خود وارد کنید و سیستم شما تبدیل به یک ماشین تصمیم گیرنده شود ، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

قوانین و قرارداد های نام گذاری CISCO IOS

شاید شما هم بارها و بارها IOS های مختلف روترها و سوییچهای سیسکو را نصب و استفاده کرده باشید و این سوال برایتان پیش آمده باشد که نام آنها (برای مثال c3725-entbase-mz.123-2.T.bin ) چه معنایی دارد و نشان دهنده چه توانمندی ها و امکاناتی است. این نوشتار به صورت خلاصه به توضیح همین مطلب می پردازد :

روشی که ما پیش میگیریم این است که توضیحات را با همین مثال بالا که تقریبا همه پارامترها را هم دارد ارایه می دهیم و در مورد هر بخش به دیگر گزینه ها و نکات موجود می پردازیم

(بیشتر…)

ادامه مطلب...

راهکارهای ذخیره سازی در مراکز درمانی و بیمارستان ها

امروزه برای پشتیبانی از یک سازمان پزشکی با میزان رضایتِ بالا و ارائه خدمات با کیفیت، به یک سیستم اطلاعاتی قوی و موثر نیاز است. با توجه به این که اطلاعات علوم پزشکی و سلامت روز به روز در حال افزایش است، نیاز به مدیران آی تی برای گسترش پلتفرم های ذخیره سازی در سازمان های پزشکی بیشتر احساس می شود. پیاده سازی یک ذخیره ساز کیونپ به جامعه پزشکی کمک می کند تا استانداردهای حفظ اطلاعات پزشکی (PHI) را ارتقا بخشیده و یک راهکار ذخیره سازی منعطف و قابل گسترش را در محیط شبکه ارائه دهند. (بیشتر…)

ادامه مطلب...

انجنیوس ، پوشش وایرلس در فضاهای خارجی

Out Door Wireless

با گسترش استفاده از ابزار و تجهیزات بی سیم در زندگی امروز نیاز به استفاده از اکسس پوینت در محیط های اداری، تجاری و صنعتی بیش از پیش حس میشود. هدف از استفاده از این تجهیزات ایجاد پوششی یکنواخت و مطمئن در محیط مورد نظر برای سهولت در استفاده از شبکه محلی و اینترنت است که برای ایجاد این امکان و استفاده بهینه عوامل زیاد در انتخاب دستگاه سرویس دهنده یا اکسس پوینت دخیل هستند. به طور کلی تجهیزات برای ارائه سرویس در فضای بسته و محصور (in door) و یا فضاهای باز (out door) مورد استفاده قرار میگیرند که محیط استفاده در انتخاب نوع دستگاه تاثیر زیادی دارد. در فضای داخلی که بیشتر از باد و باران و تابش شدید آفتاب و دمای بسیار بالا و پایین مصون هستند از دستگاه هایی با مقاومت پایین تر نسبت به محیط خارجی استفاده میشود. اما برای محیط های خارجی این مطلب متفاوت است زیرا دستگاه نصب شده در فضای بیرون در معرض نفوذ گرد و غبار و بارش باران و برف و تابش آفتاب و رطوبت و …. قرار میگیرد پس به دستگاهی مقاوم در برابر این عوامل نیاز خواهیم داشت .

(بیشتر…)

ادامه مطلب...